KAS IR MODUĻU MĀJAS?

 • Moduļu mājas tiek ražotas rūpnīcā un sastāv no moduļiem – atkārtojamām sekcijām. Moduļu mājas veidojas iepriekš rūpnīcā samontējot materiālus, saliekot tos kopā vienā elementā, kas var tikt kombinēts ar citu moduļu mājas elementu-modeli, veidojot vairākas moduļu mājas telpas un sarežģītākas konstrukcijas. Moduļa māja sastāv no grīdas, sienām, jumta, kas kopā ir savienoti un pabeigti jau rūpnīcā.

 • Moduļa māja tiek transportēta uz būvlaukumu, kur izkraujot objektā nepieciešama celtniecības krāna palīdzība, un tiek veikti pēdējie montāžas darbi. Moduļa māja tiek transportēta ar kravas auto uz būvlaukumiem, un būvniecības process uz vietas tiek samazināts līdz minimumam, moduļu māju pabeigtības pakāpes dēļ. Tas savukārt samazina iespējamo laika apstākļu ietekmi, salīdzinot ar būvniecības procesu uz vietas. Moduļu mājas savienošana mēdz aizņemt laiku no pāris stundām līdz dažām dienām. Rezultāts ir augstas kvalitātes, hermetizētas un energoefektīvas moduļu mājas. 

Moduļu mājas kombinēšanas variācijas ir bezgalīgas – saliekot vienu aiz otra vienā rindā, ar sāniem blakus u.t.t. 


Moduļu mājas priekšrocības:

 • Zemas būvniecības izmaksas: Galvenā moduļu mājas priekšrocība ir tāda, ka, būvniecība prasa daudz mazākus naudas ieguldījumus nekā ķieģeļu vai citu konstrukciju mājas. Pateicoties tam, ka moduļu mājas ir vieglas, bet vienlaikus ļoti izturīgas, mājas pamatus nav nepieciešams izbūvēt no masīviem un dārgiem materiāliem.                                                                                                                                                                                                                                Tāpat arī mājas iekšējās apdares darbos nav jāiegulda lieli līdzekļi, jo mūsu mājām iekšējās sienas un griesti jau ir no brusas vai apdares dēļa, kuru nepieciešams tikai nokrāsot.                                                                                                                                                                                                                        Moduļu mājas rūpnieciskais pabeigtības līmenis veicina darba, darba uzraudzības un finansiālo līdzekļu samazināšanu. Moduļu mājas konstrukcijas īpatnības nodrošina, ka vienlaikus var tik ražotas grīda, sienas, jumts, spāres un griesti, kas tiek sakombinēti kopā kā viena vesela forma. To, protams, nevar iesākt pilna cikla būvniecībā uz vietas – nevar, piemēram, uzlikt jumta spāres pirms pabeigtas nesošās sienas. Tādējādi ražošanas process moduļu mājām, salīdzinot moduļu māju ar koka karkasa būvniecību uz laukuma, tiek samazināts uz pusi.                                                                                                      Moduļu mājas var tikt “uzceltas” nomaļās teritorijās, kur transporta izdevumu dēļ būtu sadārdzināta parastas mājas būvniecība. Tāpat moduļu māja ir izdevīga tajos gadījumos, kad ļoti ātri ir jānodrošina dzīvošanai atbilstošs patvērums.
 • Ātra uzstādīšana un ieguldījumu atdeve: Moduļu mājas konstrukcijas īpatnības nodrošina, ka vienlaikus var tik ražotas grīda, sienas, jumts, spāres un griesti, kas tiek sakombinēti kopā kā viena vesela forma. To, protams, nevar iesākt pilna cikla būvniecībā uz vietas – nevar, piemēram, uzlikt jumta spāres pirms pabeigtas nesošās sienas. Tādējādi ražošanas process moduļu mājām, salīdzinot moduļu māju ar koka karkasa būvniecību uz laukuma, tiek samazināts uz pusi.
 • Energoefektivitāte: neviens no tādiem celtniecības materiāliem kā ķieģelis vai betons energoefektivitātes ziņā nav salīdzināms ar kokmateriālu. Pateicoties mūsu būvniecības tehnoloģijai, siltināšanas materiāliem, mājas telpas ziemā iespējams ātrāk uzsildīt un tajās ilgāk saglabājas siltums. Savukārt vasarā telpās tiek uzturēts patīkams vēsums, jo mūsu biezās ārsienas no saules radītā karstuma neuzkarst. Tādējādi koka moduļu mājas ļauj būtiski samazināt apkures izmaksas, kā arī nodrošināt komfortu mājas telpās. Mūsu moduļu mājām apkures rādītājs nepārsniedz 20-49 kWh 1m2 gadā.
 • Elastīgums: iekštelpu plānojums, jumta slīpumi, griestu augstumi, ārsienu un iekšsienu dizains var tikt mainīts atkarīgi no klienta vēlmēm un vajadzībām. Nav iekaltu standartu.   
 • Materiālu efektīva izmantošana ražošanas procesā nodrošina zemu atkritumu daudzumu. Būvējot moduļu māju, ir skaidri zināms vajadzīgais materiālu daudzums, materiālu izmērs un skaits ko nodrošina moduļu mājas projekti.
 • Kvalitāte: Tā kā katrs moduļu mājas modulis uz būvniecības vietu tiek transportēts atsevišķi, tam jāiztur transportēšanas un uzstādīšanas prasības kā vienam veselumam. Tā kā katrs modulis pats par sevi ir izturīgs, tad moduļu kopums ir izturīgāks par konstrukciju, kas pilnībā būvēta uz vietas.
 • Moduļu mājas uzlabota gaisa kvalitāte: mitruma līmenis konstrukcijās tieši ietekmē gaisa kvalitāti jaunbūvēs. Tā kā moduļi tiek ražoti rūpnieciski, izmantojot sausus, atbilstošus materiālus un apkārtējā vide tos nevar ietekmēt, tad moduļu mājas konstrukcijas saglabā minimālu, pieļaujamu mitruma līmeni.

Kas ir energoefektivitāte?

 • Ēkas energoefektivitāte ir siltumenerģijas un elektroenerģijas daudzums, kas nodrošina dzīvošanai nepieciešamo procesu (apkure, ventilācija, apgaismojums, karstā ūdens apgāde u.c.) norisi ēkā.
 • Energoefektivitāte ir attiecība starp iegūto preci vai pakalpojumu un patērēto enerģiju. Energoefektivitātes paaugstināšanas būtība ir samazināt preču ražošanai un pakalpojumu sniegšanai patērēto enerģijas apjomu, nepazeminot to kvalitāti. Energoefektīvi risinājumi ļauj ražotājiem samazināt produktu pašizmaksu un sabiedrībai ietaupīt uz saņemto pakalpojumu rēķina.


Mēs savas mājas nosiltināšanai izmantojam EKO vati. 

 • Ekovate ir pārsteidzoši efektīvs, kvalitatīvs un ekoloģisks siltumizolācijas materiāls. Ekovati izgatavo no celulozes šķiedras (81% šķirota makulatūra) un dabīgo sāļu piejaukumiem (12% antipirēns un 7% antiseptiķis). Ekovate ir nekaitīgs materiāls, ko izmanto dzīvojamo, sabiedrisko un rūpniecisko ēku siltināšanai kā jaunos projektos, tā arī remontējamās ēkās. Ekovate tiek izmantota ASV, Kanādā, Somijā un citās pasaules valstīs jau vairāk kā 70 gadus.
 • Ekovates tehniskās īpašības - siltum vadība, gaisa caurlaidība, mitrumizturība, skaņas izolācija un ugunsdrošība - pārspēj visus tradicionālos siltumizolācijas materiālus!
 • Ekovate ir ļoti efektīva siltumizolācija. Siltumvadītspējas koeficents λ=0,039W/mK. Tā apvalka māju, bloķē gaisa noplūdes, kas noved pie siltuma zuduma. Ekovate izveido blīvu bez šuvju pildījumu, tā vienmērīgi ieklājas pat šaurās un grūti pieejamās ēkas konstrukcijas vietās (piemēram, tuvumā caurulēm un vadiem Tās siltumizolācijas īpašības ir pat nedaudz pārākas par akmens vates vai stikla vates īpašībām.
 • Ņemot vērā materiāla blīvumu, Ekovatei ir zema gaisa caurlaidība 80-120 x 10m3 (30,6-40,0kg/m3). Ekovates iestrādes laikā materiālā rodas neskaitāmi daudz mazas, noslēgtas gaisa kabatas, kas efektīvi palēnina gaisa kustību.
 • Pateicoties Ekovates tehnisko īpašību kopumam un tās sastāvā esošajam antipirēnam, Ekovate atbilst ugunsdrošības B1 klasei (grūti degošs). Atklātas liesmas ietekmē antipirēns izdala kristālisku ūdeni, kas slāpē liesmu un mazina skābekļa daudzumu, līdz ar to ekovate kļūst ugunsizturīga, neļaujot ugunij izplatīties, un vienlaicīgi aizsargājot ēkas koka konstrukcijas. Nozīmīgi ir arī tas, ka ugunsgrēka laikā ekovate neizdala cilvēka veselībai kaitīgas vielas.  

 • Mitrumu regulējošs. Ziemā āra gaisa temperatūra ir zema un līdz ar to tajā ir daudz mazāk ūdens tvaiku nekā telpu iekšējam gaisam. Tvaiki, kas rodas iekštelpās cilvēku dzīves darbības rezultātā virzās uz sienas aukstākās virsmas pusi, tādā veidā cenšoties izlīdzināt tvaiku koncentrāciju gaisā. Ja tvaiki caur sienās konstrukciju brīvi var izplūst ārā, tad siena nesamitrināsies, bet, ja tvaiku izplūšanu traucēs ūdens tvaiku necaurlaidīgs slānis, tad mitrums kondensēsies sienas iekšpusē un samitrinās sienu. Ar Ekovati siltinātas konstrukcijas ir aizsargātas no pūšanas un kaitīgām sēnītēm. Siltumizolācija Ekovate nodrošina iekštelpās veselīgu mikroklimatu un ļauj Jūsu mājai elpot.
Izolācijas Ekovate siltumvadītspēja λ=0,039 W/mK.
(salīdzinājumam: λ minerālvatei līdz 0,042 W/mК). 
Ekovates izolācija 15 cm biezumā ir līdzvērtīga: 
- 18 cm minerālvates, 
- 46 сm gāzbetona, 
- 50 сm koka baļķu, 
- 35 сm keramzīta, 
- 146 сm ķieģeļu mūrim.
 • Laikā, kad enerģijas cenas palielinās, Ekovate ir teicama siltumizolācijas materiāla izvēle, lai samazinātu Jūsu izdevumus apkurei ziemā un kondicionēšanai - vasarā.

 • Ekovate un tās nevainojamā iestrāde ievērojami samazinās remonta izdevumus, ja vēlaties siltināt aiz reģipša to nenoņemot, kā arī palīdzēs izvairīties no neprecīzi piegrieztiem tradicionālajiem siltumizolācijas materiāliem.
 • Izmantojot Ekovati būvniecības procesā Jūs ietaupīsiet laiku, līdzekļus darbaspēkam, kā arī izdevumus siltumizolācijas materiālam, jo Ekovates iestrādes procesā neveidojas pārpalikumi līdz ar to nav izdevumi atkritumu savākšanai.

Veselībai un dabai nekaitīgs:
 • Ekovate ir nekaitīgs un dabai draudzīgs siltumizolācijas materiāls! Tas nav kaitīga ne ražošanas procesā, ne to iestrādājot, ne to izmantojot Jūsu mājā. Ekovates ražošanas procesā izmantotā enerģija ir ievērojami mazāka kā ražojot tradicionālos siltumizolācijas materiālus.
Drošākā siltumizolācijas materiāla izvēle:

 • Ekovate ir droša siltumizolācijas materiāla izvēle. Ugunsgrēka gadījumā Ekovate nedeg un nekūst, bet aizkavē liesmu izplatīšanos tādā veidā dodot laiku uguns dzēšanai un ēkas, cilvēku glābšanai!
 • Ekovatei samirkstot - tā izžūst nezaudējot savas īpašības.
 • Ekovate pasargās Jūsu māju un tās koka konstrukcijas no pūšanas, sēnītēm, kukaiņiem un grauzējiem.

 • Video materiāls kurā ir redzams cik droša ir EKO vate https://www.youtube.com/watch?time_continue=312&v=lAPPn53JtHQ

  Skaņas izolācija

Nedzīvo
kaitēkļi

Ekonomisks

Ekoloģisks

Elpojošs

Mitrumu regulējošs

Nedegošs, liesmu slāpējošs

Antialerģisks

Efektīvs siltumizolātors

0

Pirkumu grozs